Rumunia - kto i gdzie kupuje online?

Właściwie w każdym kraju na świecie kupowanie online stało się już bardzo popularne. Rumunia nie jest w tym zakresie wyjątkiem, gdyż coraz częściej coraz więcej osób deklaruje, że zdecydowało się na zakup czegoś w sieci. Tak samo, jak w innych krajach, także w Rumunii najczęściej kupuje się książki, elektronikę oraz kosmetyki z różnych popularnych portali. Są one bardzo dobrze rozwinięte i zawierają najlepsze oferty, które przyciągają większą liczbę ludzi.

Zakupy online w Rumunii
Z badań wynika, że w Rumunii zdecydowanie częściej z zakupów z sieci korzystają ludzie młodzi. Tak samo, jak i z innych funkcji internetu. Statystyki pokazują, że najczęściej z internetu korzystają osoby między 14 a 44 rokiem życia. Brakuje tu więc grupy osób starszych, które często nie wiedzą, jak korzystać z internetu. To samo dotyczy samych zakupów. Osoby, które najbardziej obeznane są w działaniu samej sieci, nie boją się dokonywać za jej pośrednictwem zakupów, gdyż bardziej ufają całemu e-commerce.

Popularność zakupów on-line
Zakupu w internecie zdobyły popularność na całym świecie. Ludzie z różnych zakątków świata uczą się, jak korzystać z sieci, dostrzegają plusy takich zakupów i decydują się na nie. Jest to normalne w społeczeństwie, tak samo, jak normalne jest to, że liczba osób kupujących online wciąż wzrasta. Zakupy w sieci stają się coraz bezpieczniejsze, nie trzeba więc szczególnie martwić się oszustwami i brakiem rzetelności sprzedawców.

Wzrost zakupów online
W Rumunii z zakupów internetowych korzysta już prawie 50% wszystkich użytkowników internetu, jest to bardzo dużo, a liczba ta wciąż wzrasta. Na przełomie ostatnich 3 laty, statystyki w tym zakresie wzrosły bowiem gwałtownie, choć przedział wiekowy użytkowników raczej się nie zmienił. Warto zauważyć, że niezależnie od tego, gdzie wykonuje się badania, wyniki nie zaskakują, gdyż w każdym miejscu kuli ziemskiej natrafić można na mnóstwo osób, które deklarują, że przynajmniej raz do roku kupują coś online. Handel online staje się coraz popularniejszy nawet w krajach mniej rozwiniętych.

Internet jest bardzo dużym źródłem produktów, w sieci bardzo często znaleźć można to, czego nie sposób znaleźć w sklepie stacjonarnym. Nic dziwnego, że taki sposób zakupów przyciąga młodych ludzi, są oni bowiem zawsze zainteresowani nowościami, mają też znacznie więcej potrzeb, co odbija się na chętniejszym kupowaniu produktów online.